Przedstaw świat wolny od dyskryminacji - konkurs Unii Europejskiej

Uczniowie i studenci fotografii ze wszystkich krajów Unii Europejskiej mogą zaprezentować swoje stanowisko w sprawie różnorodności biorąc udział w konkursie fotograficznym "Breaking Stereotypes" 2007 stanowiącym część kampanii UE "Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji" oraz Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich. Najlepsza praca zostanie wydrukowana na ulotkach i plakatach w całej Europie, promując przekaz kampanii.

Autor: Marta Sinior

14 Marzec 2007
Artykuł na: 4-5 minut

Naszym kluczowym zadaniem jest przeciwdziałanie dyskryminacji w UE, a konkurs fotograficzny "Breaking Stereotypes" stanowi idealną okazję do jego realizacji. Promuje korzyści płynące z różnorodności, a także daje studentom możliwość zaprezentowania swych umiejętności szerszemu gronu. - powiedział Vladimir Špidla, Europejski Komisarz ds. Zatrudnienia, Spraw Socjalnych i Równych Szans.

WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Konkurs otwarty jest dla studentów fotografii, sztuk pięknych i projektowania, pobierających naukę w placówce oświatowej o profilu artystycznym, której program obejmuje dyscypliny tj. fotografia, sztuki piękne, grafika, communication design, projektowanie komunikacji wizualnej, projektowanie mediów oraz inne pokrewne kierunki. Uczelnia musi znajdować się w jednym z 27 Państw Członkowskich UE.

2. Studenci mogą zgłosić się do konkursu indywidualnie lub zostać wytypowani przez swoją szkołę / uniwersytet po uprzednim wyrażeniu zgody na uczestnictwo.

3. Dozwolone są zgłoszenia grupowe do 3 studentów. W razie zwycięstwa drużynowego, nagroda zostanie podzielona równo na wszystkich członków zespołu.

4. Każdy uczestnik / grupa może zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia.

5. Uczestnicy powinni dysponować wersją zdjęcia w wysokiej rozdzielczości umożliwiającą późniejszy wydruk.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2007 roku.

Wymagania dotyczące zdjęcia

- Zdjęcie powinno określać stanowisko autora w walce ze stereotypami oraz promować różnorodność jako pozytywny przekaz, zrozumiały dla młodych ludzi we wszystkich krajach UE.

- Zdjęcie może być przygotowane w dowolny sposób (kolorowe, z efektami, wyostrzone, czarno-białe, kolaż etc.).

- Każde zgłoszenie musi być opatrzone tytułem i może zawierać krótki opis (maksymalnie 150 słów).

- Każdy uczestnik musi umieścić cyfrowy podgląd zdjęcia na stronie internetowej (rozmiar 600 x 800 pikseli), posługując się formularzem zgłoszeniowym.

35 najlepszych zdjęć zostanie zaprezentowanych na wystawie w Brukseli, która następnie odwiedzi trzy stolice europejskie, skąd będą pochodzić zdobywcy pierwszych trzech miejsc. Zdjęcia, opatrzone informacją o ich autorach, zostaną również wydrukowane w specjalnym katalogu.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu.

Internetowy formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Tomasz Kawecki poszukuje dawnych duchów, które musiały przystosować się do dzisiejszego świata. Z lampą jako jedynym źródłem światła eksploruje dziury w ziemi, jaskinie i ciemne zakamarki w...
5
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Kryzys migracyjny i wojna Hamasu z Izraelem. Za te tematy przyznano tegoroczne nagrody Pulitzera w kategoriach fotograficznych dwóm zespołom prasowym - Associated Press i Reuters.
17
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Przemijanie, menopauza, starzenie się, a obok dorastanie, dojrzewanie i zmiany. Agnieszka Pazdykiewicz fotografuje specyficzny okres w życiu swoim i córki w projekcie "Przejście".
80030