Co dalej z działem aparatów Panasonica? Znamy oficjalne stanowisko firmy

Autor: Maciej Luśtyk

29 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Na początku tygodnia świat fotografii obiegły plotki o rzekomych planach “rozmontowania” mniej dochodowych gałęzi biznesu firmy, w tym działu odpowiedzialnego za produkcję aparatów. Wczoraj pojawiło się oficjalne sprostowanie producenta w tej sprawie.

Branżowy artykuł opublikowany w japońskim magazynie Nikkei Asian Review wzbudził w środowisku spore zamieszanie. Według udostępnionych informacji, Panasonic ma w planach dalszą reorganizację firmy poprzez uszczuplenie i zmianę struktur mniej dochodowych działów.

Oprócz wstrzymania i wyprzedania urządzeń jednej z dwóch linii produkcyjnych paneli LCD oraz zmian w strategii odnośnie produkcji paneli słonecznych i układów scalonych,  producent miał “rozmontować” trzy mniej dochodowe działy, odpowiedzialne za produkcję telefonów, dysków optycznych i… aparatów fotograficznych. Każdy z nich miał zostać odpowiednio zmniejszony i wcielony w ramy pozostałych struktur firmy.

W obliczu drastycznie kurczącego się rynku fotograficznego, wielu fotografów zaczęło wyrażać obawy o przyszłość aparatów Panasonica. Producent szybko wystosował jednak oficjalne sprostowanie mające uspokoić użytkowników.

"Artykuł dziennika Nikkei, dotyczący m.in działu obrazowania Panasonica, nie został opublikowany z ramienia producenta i odnosi się do ogólnym zmian w strukturze firmy. Obecnie integrujemy wszystkie oddziały zajmujące się produkcją elektroniki konsumenckiej, w tym dział obrazowania, pod skrzydłami Panasonic Appliances Company i nie oznacza to ich pozbycia się lub demontażu. Celem tej zmiany jest dalsze pogłębienie stosunków z klientami, wzmocnienie oferty produktowej i dalszy rozwój” - czytamy w oświadczeniu producenta, opublikowanym w serwisie DP Review.

Jak jednak zauważyli dziennikarze serwis DP Review, producent nie odniósł się w żaden sposób do informacji o planowanych zwolnieniach i zmniejszeniu poszczególnych oddziałów. Mimo to nie musi być to zmiana na gorsze. Jak przekonuje serwis EOSHD, proces restrukturyzacji ma nadać rozpędu działowi odpowiedzialnemu za linię Lumix. Panasonic planuje między innymi 50-procentowe zwiększenie produkcji modelu GH5 względem poprzednika oraz prezentację nowych aparatów jeszcze w tym roku.

O tym jak dział obrazowania będzie radzić sobie w nowej strukturze przekonamy się już niedługo. Działanie w nowym systemie rozpocząć ma bowiem już 1 kwietnia, wraz z początkiem nowego roku fiskalnego firmy.

Więcej informacji znajdziecie na stronach serwisów Nikkei, DP Review, oraz EOS HD.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkania, warsztaty, wystawy i reaktywacja Galerii Bezdomnej Tomka Sikory - nadchodzi Photo Summit Day 2024
Spotkania, warsztaty, wystawy i reaktywacja Galerii Bezdomnej Tomka Sikory - nadchodzi Photo...
Już 10 maja we Wrocławiu startuje Photo Summit Day, czyli wyjątkowy, darmowy festiwal skierowany do pasjonatów fotografii z Dolnego Śląska. W harmonogramie warsztaty, wystawy,...
5
Startuje weekend z Poznańską Nagrodą Fotograficzną - ogłoszenie zwycięzców, wystawa pokonkursowa i spotkania z twórcami
Startuje weekend z Poznańską Nagrodą Fotograficzną - ogłoszenie zwycięzców, wystawa pokonkursowa i...
Już dziś poznamy zwyciezców 1. edycji konkursu fotografii dokumentalnej Poznańska Nagroda Fotograficzna. O godzinie 18.00 w Starym Browarze wystartuje wystawa pokonkursowa połączona ze...
6
Przepływ - menstruacja oczami kobiecego kolektywu TiT
Przepływ - menstruacja oczami kobiecego kolektywu TiT
“Przypływ”, najnowsza wystawa w Łazędze Poznańskiej, przybliża widzom rzadko poruszany temat menstruacji oraz menopauzy. Wernisaż 11 maja o godz. 18.00.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)