Vanguard Abeo Pro 283 CT - test

Vanguard Abeo Pro 283 CT to zaawansowany, karbonowy statyw, który jest dostarczany w zestawie z głowicą pistoletową GH-300T, z której możemy korzystać jak z prostego wężyka spustowego. O tym jak ta propozycja sprawdza się w praktyce możecie przekonać się z naszego artykułu.

Autor: Patryk Wiśniewski

24 Październik 2013
Artykuł na: 6-9 minut

3. Użytkowanie

Statywu Vanguard Abeo Pro 283 CT używaliśmy dość intensywnie przez dłuższy czas. Pracował w studio i w plenerze także w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy statyw ma wysokość maksymalną 172 cm, a jego nogi są podzielone na trzy segmenty. Już z tego opisu możemy wnioskować, że nie jest to najbardziej kompaktowa propozycja na rynku.

Na plus trzeba jednak zapisać łatwość i szybkość rozkładania. Dzięki czemu bez najmniejszych problemów jesteśmy w stanie wypoziomować statyw. Początkowo możemy mieć problem z licznymi dźwigniami i blokadami. Jednak po kilku próbach bez najmniejszych problemów jesteśmy w stanie obsłużyć nasz statyw. Zupełnie jak w przypadku zaawansowanego aparatu, z którym musimy się zapoznać, aby wykorzystać jego funkcje.

Osobny akapit należy poświęcić zaawansowanej głowicy. Podobnie jak w przypadku statywu znajdziemy tu liczne blokady, które odpowiadają za zakres ruchów w pionie i poziomie. Głowicę możemy obracać w dwóch miejscach o 360 stopni, skala została dobrze oznaczona co 5 stopni. Na dole obrót jest bezgłośny, a na górze z wyraźnym klikiem.

Na głowicy oprócz spustu migawki znajdziemy system, który umożliwia regulację oporu głowicy, a także spust luzujący go całkowicie. Takie rozwiązanie umożliwia dość komfortową pracę. Nie jest to swoboda i lekkość znana z tradycyjnych głowic kulowych, za to świetnie się sprawdzi przy panoramowaniu przy użyciu cięższych obiektywów. Spust migawki może zostać zablokowany, więc użytkownik może wygodnie korzystać z czasu B.

Na pochwałę zasługuje jakość wykonania. Zarówno statyw Vanguard Abeo Pro 283 CT jak i głowica GH-300T zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów. Zestaw świetnie sprawdzał się zarówno w plenerze jak i studio. Nie mieliśmy najmniejszych zastrzeżeń do tej propozycji.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)