Kurs "Fotografia w ochronie dóbr kultury"

Autor: Tomasz Gutkowski

13 Marzec 2004
Artykuł na: 4-5 minut
Instytut Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Politechniki Krakowskiej zaprasza na semestralny kurs "Fotografia w ochronie dóbr kultury". Program obejmuje zagadnienia ogólne z historii sztuki, wykłady programowe nt. fotografowania dzieł sztuki oraz ćwiczenia w atelier.

Konserwacji Zabytków Politechniki Krakowskiej zaprasza na roczny kurs "Fotografia w ochronie dóbr kultury". Rozpoczęcie zajęć zaplanowano na 19 marca 2004!

Kurs obejmuje problematykę fotograficzną związaną z szeroko pojętą ochroną zabytków i dóbr kultury. Adresowany jest do studentów i absolwentów uczelni, oraz osób zainteresowanych powyższym tematem. Wykłady dotyczą zagadnień fotograficznych, jak np; fotografii architektury i wnętrz, ruchomych dzieł sztuki, rejestracji badań i prac konserwatorskich, fotografii w promieniowaniu niewidzialnym oraz współczesnych systemów archiwizacji fotograficznych zbiorów. Pozostałe obejmują zagadnienia ogólne z zakresu historii sztuki i architektury, archeologii, etnografii oraz szeroko pojętej ochrony zabytków.

Kurs składa się z 100 godzin wykładów i ćwiczeń praktycznych realizowanych w semestrze letnim (luty - czerwiec) w piątki wieczorem i w soboty. Ćwiczenia w 10 osobowych grupach prowadzone pod kierunkiem wykładowców, polegają na konkretnej realizacji fotograficznych zadań. Prowadzone sa w terenie, w autentycznych zabytkowych wnętrzach i muzeach, obiektach będących w trakcie prac rewaloryzacyjnych, na stanowiskach archeologicznych. Uczestnicy winni posiadać własny aparat fotograficzny oraz podstawowe umiejętności jego obsługi. Ukończenie kursu potwierdzane jest dyplomem.

Prowadzący wykłady i ćwiczenia praktyczne

Prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Kadłuczka (Instytut Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej )

Prof. dr hab. inż. arch. Wiktor Zin (Instytut Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej )

Konrad Pollesch (Wydział Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego)

Dr Piotr Kotucha (Zespół Fotografii Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)

Marek Maszczak (Muzeum Historii Fotografii w Krakowie)

Dr Beata Kwiatkowska (Państwowe Zbiory Sztuki Na Wawelu)

Dr Paweł Pencakowski (Wydział Konserwacji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie)

Dr Zbigniew Wikłacz (Instytut Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej )

Dr Maciej Motak (Instytut Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej )

Kierownik organizacyjny

- Dr Piotr Kotucha

Dodatkowe informacje i zgłoszenia

Osobiście ul.Kanonicza 1. pokój 305

Telefonicznie (12) 628-24-89, (0)505537327

Poczta e-mail: foto@usk.pk.edu.pl

Oplata za całość studium wynosi 1200,00 zł.

Wpłaty należy dokonać na konto Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Nr.konta:BPHPBK S.A. O/Kraków

84 1060 0076 0000 3200 0046 7994

Wniesienie opłaty jest równoznaczne z przyjęciem zgłoszenia uczestnictwa.

Pełny program kursu i szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://riad.usk.pk.edu.pl/foto/foto2/.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Świeże pomysły na zdjęcia wiosny - poradnik pełen inspiracji
Świeże pomysły na zdjęcia wiosny - poradnik pełen inspiracji
Od fotografii krajobrazu i makro, po portret czy martwą naturę - gdy świat przyrody budzi się do życia, przychodzi czas na nowe fotografie, pełne światła i koloru...  
8
Zanim kupisz pierwsze tele, czyli wszystko co musisz wiedzieć o długich ogniskowych!
Zanim kupisz pierwsze tele, czyli wszystko co musisz wiedzieć o długich ogniskowych!
Poznaj specyfikę pracy z teleobiektywem, by lepiej wykorzystać możliwości posiadanej optyki i przenieść swoją fotografię na wyższy poziom.
6
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17