Gudsen Moza Mini-P - kompaktowy gimbal dla vlogerów, który uniesie nawet pełną klatkę

Autor: Maciej Luśtyk

12 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Najnowszy gimbal Gudsen ma okazać się idealnym rozwiązaniem dla vlogerów. Jest kompaktowy, nie brak mu możliwości i pozwoli na pracę z właściwie dowolnymi urządzeniami - od smartfonów i kamer sportowych, aż po najnowsze pełnoklatkowe bezlusterkowce.

Trend zmniejszania uniwersalnych gimbali widzimy wśród producentów sprzętu już od pewnego czasu, nowa propozycja firmy Gudsen stawi jednak na twórców mniejszego kalibru, dzięki czemu będzie jedną z najbardziej kompaktowych konstrukcji o takich możliwościach.

Jeden wystarczy. Producent stawia na uniwersalność, by sprostać oczekiwaniom większości średnio-zaawansowanych filmujących

Gudsen Moza Mini-P wygląda niepozornie, ale jest w stanie unieść sprzęt o wadze nawet 900 g, co oznacza, że bez większego problemu podepniemy do niego nawet pełnoklatkowy bezlusterkowiec (z odpowiednio lekkim obiektywem). Gimbal oferuje zresztą oficjalne wsparcie w zakresie komunikacji z takimi aparatami jak Sony A7, A7R i A7S czy Canon EOS RP.

Mimo niewielkich rozmiarów, stabilizatorowi nie brakuje możliwości. Oprócz standardowych trybów pracy (Pan, Tilt, i Lock), otrzymujemy też tryb sportowy, do realizacji dynamicznych ujęć, opcję selfie, która pozwoli na na nagrywanie siebie czy też popularny ostatnio tryb incepcji, gdzie kamera obraca się wokół osi optycznej obiektywu. Ponadto gimbal możemy podłączyć do wspieranych modeli aparatów i z poziomu rękojeści sterować wyzwalaniem migawki czy ustawieniami ostrości.

Sam gimbal jest naprawdę niewielki (198 x 166 x 102 mm po złożeniu) i stosunkowo lekki (694 g), ale najlepsze wrażenie robi pojemna bateria (2000 mAh), która według producenta wystarczyć ma na 20 godzin ciągłej pracy.

Wszystko to sprawia, że Gudsen Moza Mini-P jawi się jako idealne, uniwersalne rozwiązanie dla vlogerów. Czy rzeczywiście takim się okażę? O tym przekonamy się gdy pojawią się pierwsze testy. Póki co producent nie udostępnia zbyt wiele ujęć nagranych gimbalem.

Cena i dostępność

Tak czy inaczej, siłą gimbala będzie jego cena. Model Mini-P wyceniony został na 199 dolarów (około 850 zł). I nawet jeśli cena na naszym rynku będzie nieco wyższa powinien on zwrócić uwagę wielu osób.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem gudsen.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Movink - pierwszy ekran piórkowy OLED
Wacom Movink - pierwszy ekran piórkowy OLED
Wacom prezentuje pierwszy tablet graficzny z ekranem OLED, który zarazem jest najcieńszym i najlżejszym tego typu urządzeniem na rynku.
5
 LED Newell Sunny - sprytne oświetlenie dla internetowych twórców
LED Newell Sunny - sprytne oświetlenie dla internetowych twórców
Poręczna i lekka, a przy tym montowana magnetycznie. Newell prezentuje małą lampkę LED Sunny do smartfonów i aparatów.
1
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)