Fotografujesz na filmie? Dzięki grantom Film Photo Award możesz otrzymać nawet 200 rolek ulubionych materiałów Kodaka

Autor: Maciej Luśtyk

8 Luty 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Chcesz stworzyć wymarzony projekt na filmie, ale przerażają cie koszta? Aplikuj o grant Film Photo Award i pstrykaj ile chcesz. Do zgarnięcia 200 rolek filmu w formatach 135 i 120, lub 300 arkuszy 4x5.

Nowy sponsorowany przez Kodaka program grantów Film Photo Award to z pewnością jedna z najciekawszych wiadomości ostatnich miesięcy ze świata fotografii analogowej. Projekt realizowany będzie dwa razy do roku, a w ramach każdej edycji przyznane zostaną trzy granty: New Project Award, Continuing Project Award i Student Project Award.

Jak nietrudno się do domyśleć, pierwszy z nich kierowany jest do fotografów, którzy dopiero zamierzają wystartować z nowym projektem (zarówno początkujących jak i zawodowców). Drugi ma na celu pomoc w ukończeniu już trwającego projektu, natomiast w przypadku trzeciego na celowniku są studenci (niekoniecznie kierunków związanych z fotografią).

Filmy o wartości 8 tys. złotych

Nieważne jednak, o który grant zamierzacie się ubiegać, “nagrody” pozostają takie same i trzeba przyznać, że zadowolą każdego amatora fotografii analogowej. Do wyboru mamy 200 rolek wybranego filmu małoobrazkowego bądź średnioformatowego, lub 300 arkuszy filmu 4x5 (w przypadku grantu dla studentów będzie to kolejno 100 rolek filmu w formacie 135 lub 120, lub 150 arkuszy 4x5).

Wybierać możemy spośród 6 emulsji: Portra 160, Portra 400, Ektar 100, Tri-X 400/320, T-MAX 100, T-MAX 400. Jednym słowem gratka zarówno dla fanów koloru, jak i monochromu. Gdyby przeliczyć to na pieniądze, mamy szansę otrzymać filmy o wartości około 8 tys. złotych.

Oprócz tego, zwycięzcy mogą liczyć na publikację zdjęć wraz z wywiadem na stronie grantu oraz promocję w mediach społecznościowych. Zostaną też zaproszeni do uczestniczenia w jury kolejnych edycji.

Jak aplikować

Aby ubiegać się o grant, należy przesłać przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z propozycją projektu, życiorysem, portfolio (do 10 zdjęć w rozmiarze 1500 px na długim boku) wraz z dokładnymi opisami zdjęć (wytyczne dostępne na stronie) oraz zapłacić wpisowe w wysokości 35 dolarów (około 130 zł). W przypadku studentów wpisowe wynosi 25 dolarów. Co najważniejsze, nasze portfolio nie musi składać się ze zdjęć analogowych. Trzeba jedynie wytłumaczyć, dlaczego akurat nasz kolejny projekt chcemy stworzyć na filmie.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca 2019 roku. Wyniki pierwszej tury grantów poznamy 19 kwietnia, natomiast filmy do trójki zwycięzców trafia w czerwcu 2019 roku.

Dokładne informacje na temat procesu aplikacji znajdziecie na stronie Film Photo Award.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Noc Muzeów w galeriach Związku Polskich Artystów Fotografików
Noc Muzeów w galeriach Związku Polskich Artystów Fotografików
Związek Polskich Artystów Fotografików zaprasza na Noc Muzeów. 18 maja przy Placu Zamkowym 8 odbędą się liczne wystawy i spotkania pod hasłem „Między rzeczywistością a wyobraźnią”.
6
Spotkanie z Wojciechem Prażmowskim w POLECZKI.ART
Spotkanie z Wojciechem Prażmowskim w POLECZKI.ART
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z legendą polskiej fotografii - Wojciechem Prażmowskim - profesorem, doktorem habilitowanym w dziedzinie sztuki filmowej i wykładowcą PWSFTviT w Łodzi, jednym z...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)